0
הירסיום

היריסיום

רעמת האריה

היריסיום - איך הכל התחיל?

מקור פטריית היריסיום באסיה העתיקה. היא צומחת בעיקר באסיה על גבי עצים עתיקים או מתים, וניתן למצוא אותה גם בצפון אמריקה, אירופה, ובסין ויפן כמובן. פטריית המאכל מוכרת כבר מאות שנים ובעלת טעם מעודן ומראה ייחודי – כרעמת האריה. במשך מאות שנים האסיאתיים אכלו מפטריית היריסיום, שהיתה עוד אז ידועה כבעלת יכולות לחיזוק ושיפור הזיכרון.

ביפן, הפטרייה היתה אהובה במיוחד על הנזירים הבודהיסטים, שנהגו לשתות תה מהפטרייה – שחידדה את הריכוז שלהם במדיטציה.

ברפואה הסינית המסורתית, הפטרייה שימשה לחיזוק של הטחול והמעיים, ואפילו כתרופה נגד סרטן. בנוסף היריסיום מחזקת את הכבד, הריאות, הטחול, הלב, הכליות ומערכת הדם, משפרת את תהליכי העיכול, מחזקת את הגוף ומספקת לו אנרגיה, ועוד.

מה הסוד של היריסיום?

הפטרייה אושרה כמסייעת לגוף ולנפש בתחומים רבים, המאומתים באמצעות מחקרים קליניים. במחקרינו ובעשייה שלנו אנו מגלים די יום נפלאות וסגולות חדשות של פטריית המרפא הירסיום.

 • מחזקת את מערכת החיסון
 • מסייעת לטפל בסרטן
 • משפרת זיכרון לקוי
 • מקלה על ליקויים קוגניטיביים
 • מקלה על תסמיני דמנציה ואלצהיימר
 • מקלה על תסמיני פרקינסון
 • מטפלת בפגיעה עיצבית או נוירופתית
 • מסייעת להגנה מפני אבדן שמיעה
 • מטפלת בזיהומים חיידקיים שונים
 • מטפלת בסוכרת סוג 2
 • מטפלת בעודף כולסטרול בדם
 • מטפלת ביתר קרישיות בדם
 • מסייעת לטיפול בדלקת כבד
 • מסייעת נגד דיכאון

ההירסיום של מיקוספרינג

בפטריית ההיריסיום, ישנה משמעות לשימוש במייסיליום ובגופי הפרי ביחד.

במחקרים שנעשו על פטריית ההיריסיום, נמצא שיש חומרים פעילים שנמצאים במייסיליום (התפטיר) שקשורים למערכת העצבית. מהסיבה הזו, האבקה שלנו כוללת 50% מייסיליום ו 50% גופי פרי. את ההיריסיום, כמו שאר הפטריות שלנו, אנחנו מגדלים בחווה שלנו על מצע של עץ ועל תרביות בעלות סגולות מרפא שפיתחנו ושיבחנו במשך השנים.

במיקוספרינג אנו דואגים להקפיד על תהליכי גידול המשביחים את צמיחת הפטרייה ללא התערבות של כימיקלים. 

במהלך הגידול ועד לשלב שבו ההירסיום מגיעה אל לקוחותינו, אנו מבצעים בדיקות מעבדה ובקרות איכות וכך אנו שומרים על האיכות הגבוהה ביותר של הפטרייה. בין היתר, הבקרה מאפשרת לנו לשלול הימצאות חומרים מזהמים כגון בקטריות וחיידקים. בניגוד לטבע – בו הפטריות יכולות להיות מסוכנות לצריכת אדם בשל פירוק חומרים לא מפוקח שבעקבותיו הן עלולות להכיל רעלים ועוד – תנאי המעבדה והבקרה שלנו מאפשרים לנו לספק לכם את פטריות המרפא בעלות מיצוי מקסימלי של חומרים פעילים.

מחזקת את מערכת החיסון

מחזקת את מערכת החיסון

מסייעת לטפל בסרטן

מסייעת לטפל בסרטן

משפרת זיכרון לקוי

משפרת זיכרון לקוי

מקלה על ליקויים קוגניטיביים

מקלה על ליקויים קוגניטיביים

מקלה על תסמיני פרקינסון

מקלה על תסמיני פרקינסון

מטפלת בפגיעה עיצבית או נוירופתית

מטפלת בפגיעה עיצבית או נוירופתית

מסייעת להגנה מפני אבדן שמיעה

מסייעת להגנה מפני אבדן שמיעה

מסייעת לטיפול בדלקת כבד

מסייעת לטיפול בדלקת כבד

מסייעת נגד דיכאון

מסייעת נגד דיכאון

איך צורכים את פטריית היריסיום?

החומרים הפעילים בהיריסיום זמינים לגוף האדם בצורתם הטבעית לעומת פטריות אחרות שבשביל להרוויח את החומרים הפעילים יש להעביר אותם תהליך עיבוד מסויים.
פטריות ההירסיום של מיקוספרינג גדלות וניתנות לאכילה כמו שהן. כך, באופן הטבעי ביותר הן “נותנות” מידע למערכת החיסון וכלים לגוף לטפל בעצמו. פטריית ההיריסיום גם טעימה מאוד, ועל כן ניתן להוסיף את האבקה כתוספת למזון קר וחם (בבישול) או לשתות אותה בתה.

אבקת היריסיום

החומרים הפעילים בפטריית היריסיום

 • הריסיוננס וארינייסינס – מפחיתים פגיעה במערכת העצבים, מעודדים גדילת תאי עצב, ומפחיתי אצטילכולין-אסטראז – בעלי פעילות הגנתית על תאי עצב וייצור מיאלין – נוגדת חמצון ונוגדת דלקות. נמצא כי היריסיום ביכולתה לשקם תאי עצב.
 • הירסיום מכילה חמישה סוגי פוליכסכרידים ופוליפפטידים – במיוחד בטא-גלוקן – המחזקים את תפקוד מערכת החיסון, בעלי פעולה מעכבת גידולים. פוליסכרידים מפחיתים גם נזק חימצוני.

היריסיום ברפואה הסינית

היריסיום היא פטריית מרפא בעלת סגולות מופלאות והיא נמצאת בשימוש ברפואה הסינית המסורתית במשך מאות שנים. היא ידועה במראה הייחודי שלה הדומה לרעמת אריה לבנה אוורירית, ולכן היא מכונה גם פטריית רעמת האריה.

ברפואה הסינית מאמינים שפטריית היריסיום מכילה מגוון יתרונות בריאותיים היעילים לחיזוק הטחול, המעיים והקיבה, לשמירה על מערכת העיכול, לשיפור זרימת הדם ואפילו משמשת כתרופה נגד סרטן. בנוסף, ברפואה הסינית מאמינים שהיא מעניקה לגוף אנרגיה, היא מרגיעה את מערכת העצבים, ויעילה להפחתת חרדות ונדודי שינה.

מחקרים על פטריית היריסיום

מחקר של היריסיום להפחתת חרדות

מחקר יפני בדק את השפעת פטריית הירסיום על חרדות ודיכאונות קלים וגילה כי נטילת תמצית של פטריית היריסיום במשך 4 שבועות הפחיתה באופן משמעותי חרדות, דיכאונות ועצבנות יתר. 

מחקר של היריסיום לשיפור תאי המוח

מחקרים מצאו כי קיימים שני מרכיבים ייחודיים בפטריית היריסיום, המעוררים את הצמיחה של תאי מוח ומשפרים את התפקוד שלו והם: הריצנונים וארינאצינים. המחקרים ראו כי צריכת יומית של 4 חודשים מתמצית הפטריה, שיפרה את הזיכרון בקרב אנשים שחוו בעיות זיכרון בדרגות שונות. בנוסף, היא מסוגלת למנוע את הנזק הנוירוני הנגרם למוח בקרב הסובלים ממחלות דמנציה, ומפחיתה את הסימפטומים של אובדן הזיכרון. 

מחקר של היריסיום לחיזוק המערכת החיסונית

היריסיום יעילה לשיפור המערכת החיסונית, החיונית למנוע מחלות שונות. מחקר בדק את הפטרייה על עכברים במעבדה שהוזרקו להם חיידקי סלמונלה כמעט פי ארבעה, ובאורך פלא תוחלת החיים שלהם עלתה כתוצאה מצריכת תמציות של פטריית היריסיום מידי יום.

שאלות נפוצות

ההיריסיום היא פטריה בטוחה לשימוש, ולא ידוע על מחקרים שנעשו על בני אדם שהראו תופעות לוואי ספציפיות. במקרים מסוימים, כתוצאה מהחומרים הפעילים ועבודת הפטרייה על הגוף ניתן להרגיש אי נוחות במערכת העיכול, במקרה כזה מומלץ להפסיק ולהיוועץ ברופא / מטפל.

פטריית ההיריסיום היא פטריה מרשימה, גדולה ולבנה הידועה בסגולותיה הרבים. היא נקראת בארצות המערב ׳רעמת האריה׳ בשל המראה שלה המזכיר את רעמתו הלבנה והפראית של האריה, ומנגד לסינים היא יותר מזכירה ׳ראש של הקוף׳ וכך הם מכנים אותה.

את ההיריסיום ניתן ומומלץ לצרוך בכל שעות היום. בניגוד לפטריות אחרות, אין הכרח לחלוט את ההיריסיום במים רותחים אלא ניתן גם להוסיף אותה לסלטים, תבשילים, מיצים קרים, יוגורט ועוד, או לצרוך את התמצית בצורה ישירה לפה. אם ברצונכם לצרוך את אבקת ההיריסיום בתה, הוסיפו כפית מדידה שנמצאת במארז למים רותחים, המתינו 2-3 דקות ושתו.

כל אחד יכול לצרוך את פטריית ההיריסיום, אך על מנת להתאים את הטיפול הטוב והמדויק ביותר מומלץ להתייעץ עם מטפל / רופא לפני השימוש. לנשים בהריון, ילדים, או אנשים עם מחלות רקע מומלץ להתייעץ עם רופא. המוצר הינו תוסף תזונה ואינו מחליף תרופה או טיפול המומלץ ע”י רופאים.

ניתן לרכוש פטריית היריסיום באתר מיקוספרינג, בצורה של אבקה או של תמצית. כל מוצרי ההיריסיום (רעמת האריה) של מיקוספרינג עשויים מ- 100% גופי פרי, ללא תוספות וללא מייסיליום.

שתפו את המאמר

Facebook
WhatsApp
Email

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עקבו אחרינו

מאמרים קשורים

מוצרים קשורים

חנות היריסיום מוצרי

תמציות פטריות מרפא חבילת 4 תמציות + מבט מהיר

חבילת 4 תמציות

30 מ"ל
750.00 637.50
פטריות מרפא מיקוספרינג + מבט מהיר

מארז פטריות מרפא

מבצע לזמן מוגבל
1,390.00 1,181.50
היריסיום וקורדיספס אבקת קורדיספס ואבקת היריסיום + מבט מהיר

אבקת קורדיספס ואבקת היריסיום

20 גרם, 30 גרם
470.00 399.50
היריסיום וקורדיספס גופי פרי קורדיספס ואבקת היריסיום + מבט מהיר

גופי פרי קורדיספס ואבקת היריסיום

20 גרם, 30 גרם
470.00 399.50
תמצית היריסיום + מבט מהיר

תמצית היריסיום

30 מ"ל
250.00 212.50
אבקת פטריות היריסיום אבקת פטריות היריסיום + מבט מהיר

אבקת פטריות היריסיום

30 גרם
250.00 212.50

רוצים לדעת עוד ולהתנסות בעצמכם? גלו את כל המוצרים שלנו