0
cordyceps

קורדיספס

קורדיספס - איך הכל התחיל?

האגדה מספרת שסגולות הקורדיספס – פטריית המרפא הקסומה, נודעו כבר לפני כ-1000 שנים והיו שמורות כסוד כמוס של הקיסר הסיני לדורותיו וכמסורת של תושבי סין העתיקה שנהגו לשתות את הפטרייה. העולם המערבי גילה את הפטרייה בתחילת שנות ה-90 סביב אירועי האולימפיאדה.

במהלך תחרויות הספורט האולימפיים, נשברו שיאי עולם על ידי הסינים, מה שהוביל לסקרנות ומחקר לגבי הרגלי התזונה שלהם וכך נחשפו ליתרונות שבצריכת הקורדיספס. מכאן ועד לביקוש כלל עולמי הדרך הייתה קצרה ועד היום מרשמים רפואיים רבים במזרח הרחוק וברחבי העולם כוללים את הקורדיספס בהתוויות רפואיות מגוונות.

מה הסוד של קורדיספס?

מחקרים מראים כי צריכת קורדיספס מסוגלת לסייע למגוון רחב של אתגרי גוף ונפש ולשיפור משמעותי של התחושה הגופנית ואיכות החיים בכלל. עם השנים וככל שהזמן עובר, המציאות מציפה עוד ועוד בעיות חדשות שהקורדיספס פותרת. בעשייה שלנו אנו לומדים וחוקרים ביומיום חוות דעת ותחושות של אנשים המתוודעים ליכולותיה הנדירות של הפטרייה כל יום מחדש.

קורדיספס ברפואה הסינית

קורדיספס מוערכת מאוד ברפואה הסינית בשל היותה בעלת תכונות אדפטוגניות המחזקות את המערכת החיסונית. היא נמצאת בשימוש ברפואה הסינית המסורתית כבר למעלה מ-2000 שנה וזוכה להערכה רבה בשל היתרונות הבריאותיים הרבים שלה. 

ברפואה הסינית, פטריית קורדיספס משמשת למגוון מקרים רפואיים כמו לשיפור תפקוד הריאות, לחיזוק המערכת החיסונית, לשיפור תפקוד הכליות והכבד ועוד. הסינים מאמינים שמדובר על פטרייה המזינה את היין ומחזקת את היאנג (יין ויאנג מהווים אחד מהעקרונות הבסיסים של הרפואה הסינית), מה שהופך את הפטרייה לחיונית לגופנו ובעלת תכונות ריפוי מופלאות המאזנות את הגוף והנפש.

קורדיספס

קורדיספס ברפואה המערבית

העולם המערבי גילה את פטריית הקורדיספס בתחילת שנות ה- 90, שזוהי תקופת זמן מאוחרת ביחס לפטריות אחרות, אך מאז שגילו אותה היא הפכה לפופולרית בעולם, הרבה בזכות המחקרים הרבים שיצאו יצאו ובדקו את התכונות המופלאות שלה על גופנו. מאז החלו לייצר ממנה תוספי מזון ותמציות היעילות למגוון בעיות רפואיות ובין היתר גם לשיפור הביצועים האתלטיים וטיפול במחלות שונות.

בנוסף, העולם המערבי גילה כי פטריית הקורדיספס יעילה למחלות של העידן המערבי החדש כמו חרדות, סטרס וגם להורדת  כולסטרול, לחץ הדם ולשיפור זרימת הדם. בנוסף, הוכח כי לקורדיספס יש השפעות אנטי-סוכרתיות, אשר עשויות להועיל לאנשים עם סוכרת מסוג 2.

קורדיספס

היתרונות המרכזיים של פטריית קורדיספס

הגברת הביצועים בפעילות גופנית

פטריית קורדיספס מגבירה את ייצור המולקולה – אדנוזין טריפוספט (ATP) החיונית לאספקת אנרגיה לשרירים שלנו בגוף. כתוצאה מכך, היא משפרת את החמצן שאותו אנו צורכים במהלך פעילות גופנית ומשפרת את מדדי הביצועים בקרב מבוגרים וצעירים.

תכונות אנטי אייג’ינג

על פי מחקרים, תכולת נוגדי החמצון שלה עשויה להסביר את פוטנציאל האנטי-אייג’ינג. נוגדי חמצון הם מולקולות הנלחמות בנזק הנגרם לתאי העור ומנטרלות רדיקלים חופשיים, המעכבים את התבגרות עור הפנים והגוף.

טיפול יעיל בסוכרת

פטריית קורדיספס מכילה סוג מיוחד של סוכר שעשוי לסייע בטיפול בסוכרת. כידוע, סוכרת היא מחלה שבה הגוף אינו מייצר או מגיב להורמון האינסולין, שבדרך כלל מעביר את הסוכר (גלוקוז) לתאים לצורך צריכת אנרגיה. כאשר הגוף אינו מייצר מספיק אינסולין או אינו מגיב אליו, גלוקוז לא יכול להיכנס לתאים, ולכן הוא נשאר בדם. מחקרים הוכיחו כי קורדיספס מפחית את רמות הסוכר בדם, ואף מגן מפני מחלות נוספות כמו מחלות הקשורות לכליות וגם לסיבוכים כתוצאה ממחלת הסוכרת.

קורדיספס מעוררת את מערכת החיסון

קורדיספס מעוררת את מערכת החיסון

מאזנת את רמת הסוכר בדם

מאזנת את רמת הסוכר בדם

קורדיספס מסיעת בהגנה על הלב

קורדיספס מסיעת בהגנה על הלב

מעודדת סיכויי פריון

מעודדת סיכויי פריון

קורדיספס מעוררת חשק מיני

קורדיספס מעוררת חשק מיני

מסייעת לשינה טובה

מסייעת לשינה טובה

ממקדת לריכוז ולרוגע פנימי

ממקדת לריכוז ולרוגע פנימי

קורדיספס משפרת ביצועים אתלטיים

קורדיספס משפרת ביצועים אתלטיים

מייעלת את עבודת הכליות

מייעלת את עבודת הכליות

מעודדת את תפוקת החמצן בגוף

מעודדת את תפוקת החמצן בגוף

הקורדיספס של מיקוספרינג - משביחים את הטבע

אנו גאים בעבודת גידול ומחקר של פטריות קורדיספס בת למעלה מ-15 שנים שבזכותה שילבנו בין מקורות הידע מהמזרח העתיק יחד עם הידע והניסיון של הפעילות בחממות שלנו שאליהן חברו שותפים ממכוני מחקר באוניברסיטאות המובילות בעולם.

במיקוספרינג אנו דואגים להקפיד על תהליכי גידול המשביחים את צמיחת הפטרייה ללא התערבות כימיקלים – פיצחנו שיטה בלעדית לגידול הקורדיספס בתנאים המאפשרים למקסם את הערכים הטמונים בה ולהעצים את יכולותיה וזאת מבלי לפגוע בבעלי חיים לרבות חרקים.

במהלך הגידול ועד לשלב שבו הקורדיספס מגיעה אל לקוחותינו, אנו מבצעים בדיקות מעבדה ובקרת איכות באופן שוטף וכך אנו שומרים על האיכות הגבוהה ביותר של הפטרייה. בין היתר, הבקרה מאפשרת לנו לשלול הימצאות חומרים מזהמים כגון בקטריות וחיידקים.

בניגוד לטבע – בו הפטריות יכולות להיות מסוכנות בשל פירוק חומרים לא מפוקח שבעקבותיו הן עלולות להכיל רעלים, מתכות ועוד בשל תנאי הסביבה המשתנים – תנאי המעבדה והבקרה שלנו מאפשרים לנו לספק לכם קופסאות פטריית מרפא בעלות מיצוי מקסימלי של חומרים פעילים, סטריליות ומבוקרות.

תמציות קורדיספס

שאלות נפוצות על קורדיספס:

הקורדיספס של מיקוספרינג גדלות וניתנות לאכילה כמו שהן. כך, באופן הטבעי ביותר הן “נותנות” מידע למערכת החיסון – וכלים לגוף לטפל בעצמו. הדרך הכי נכונה להרוויח את היתרונות של הפטריה, היא על-ידי חליטה. פשוט שימו אותה במים חמים ותיהנו.

קורדיספס

ישנו מגוון רחב של חומרים פעילים וחיוניים בפטרייה, 4 המרכזיים שבהם:

קורדיספין (cordycepin) – חומר פעיל ביולוגי טבעי המכיל אורגניזמים של חומצות גרעין. בין היתר משמש גם כחומר הפעיל נגד תאים סרטניים במגוון של תרופות.

אדנוזין (Adenosine) – האדנוזין הוא אחת מאבני הבניין של חומצות הגרעין. נוירומודולטור העולה בעקבות הפירוק המטבולי של גליקוגן ובעל השפעה מעכבת על עירות. הצטברותו במהלך היום מעלה פעימות דלתא בלילה שלמחרת.

פנטוסטטין (Pentostatin )– חומר מניעתי לבעיות דם ומחלות כמו למשל לוקמיה.

אדונין (adenine) – חומר פעיל זה ממלא תאים באנרגיה, ועל כן מאפשר זמן התאוששות מהיר יותר ומביא לשיפור יכולות בכל פעילויות הלב ריאה.

קורדיספס היא פטריה אשר משמשת כתוסף ריפוי עבור אנשים בעיות שונות. לכן, ניתן לרכוש אותה רק לאחר ייעוץ עם גורמי מקצוע מתאימים – נטורופתים, תזונאיות, חברות העוסקות בגידול פטריות או אפילו הרופא שלכם. ניתן לרכוש אותה בחנויות המוכרות מוצרי ריפוי טבעיים או מאחת מחברות הגידול.
גם כאן באתר ניתן לרכוש קורדיספס בצורת: אבקת קורדיספס, תמצית קורדיספס וגופי פרי של קורדיספס.

שתפו את המאמר

Facebook
WhatsApp
Email

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עקבו אחרינו

מאמרים קשורים

מוצרים קשורים

חנות קורדיספס מוצרי

גופי פרי קורדיספס גופי פרי קורדיספס + מבט מהיר

גופי פרי קורדיספס

20 גרם
300.00
תמצית קורדיספס תמצית קורדיספס + מבט מהיר

תמצית קורדיספס

30 מ"ל
250.00
אבקה ומיצוי קורדיספס אבקת קורדיספס ותמצית לבחירה + מבט מהיר

אבקת קורדיספס ותמצית לבחירה

20 גרם אבקה, 30 מ"ל תמצית
470.00
תמציות פטריות מרפא חבילת 4 תמציות + מבט מהיר

חבילת 4 תמציות

30 מ"ל
850.00
קורדיספס אבקת קורדיספס + מבט מהיר

אבקת קורדיספס

20 גרם
300.00
קורדיספס + מבט מהיר

2 תמציות לבחירה

30 מ"ל
450.00
תמצית טרקי טייל תמצית טרקי טייל + מבט מהיר

תמצית טרקי טייל

30 מ"ל
250.00
אזל מהמלאי מארז פטריות מרפא + מבט מהיר

מארז פטריות מרפא

מבצע לזמן מוגבל
1,390.00
אזל מהמלאי היריסיום וקורדיספס אבקת קורדיספס ואבקת היריסיום + מבט מהיר

אבקת קורדיספס ואבקת היריסיום

20 גרם, 30 גרם
470.00
גופי פרי ותמצית קורדיספס גופי פרי ותמצית לבחירה + מבט מהיר

גופי פרי ותמצית לבחירה

20 גרם, 30 מ"ל
470.00
אזל מהמלאי היריסיום וקורדיספס גופי פרי קורדיספס ואבקת היריסיום + מבט מהיר

גופי פרי קורדיספס ואבקת היריסיום

20 גרם, 30 גרם
470.00
אזל מהמלאי אבקת פטריות היריסיום אבקת פטריות היריסיום + מבט מהיר

אבקת פטריות היריסיום

30 גרם
250.00
תמצית קורדיספס לבע"ח תמצית קורדיספס לבע”ח + מבט מהיר

תמצית קורדיספס לבע”ח

30 מ"ל
150.00

רוצים לדעת עוד ולהתנסות בעצמכם? גלו את כל המוצרים שלנו