0

היריסיום

רעמת האריה

היריסיום - איך הכל התחיל?

מקור פטריית ההיריסיום הוא באסיה העתיקה. היא צומחת בעיקר על גבי עצים עתיקים או מתים, וניתן למצוא אותה גם בצפון אמריקה, אירופה, בסין ויפן כמובן. פטריית המאכל מוכרת כבר מאות שנים ובעלת טעם מעודן ומראה ייחודי – כרעמת האריה. במשך מאות שנים האסיאתיים אכלו מפטריית ההיריסיום, שהיתה עוד אז ידועה כבעלת יכולות לשיפור הזיכרון.

ביפן, הפטרייה היתה אהובה במיוחד על הנזירים הבודהיסטים, שנהגו לשתות תה עם הפטרייה – שתרמה לחידוד הריכוז שלהם בעת מדיטציה.

היריסיום ברפואה הסינית

היריסיום היא פטריית מרפא בעלת סגולות מופלאות והיא נמצאת בשימוש ברפואה הסינית המסורתית במשך מאות שנים. היא ידועה במראה הייחודי שלה הדומה לרעמת אריה לבנה אוורירית, ולכן היא מכונה גם פטריית רעמת האריה.

ברפואה הסינית מאמינים שפטריית היריסיום מכילה מגוון יתרונות היעילים בין השאר למטבוליזם לשיפור זרימת הדם, לאנרגיה, הפחתת חרדות ונדודי שינה ועוד. 

תועלות פטריית הריסיום המגובות במחקרים מדעיים

מחקר של הריסיום להפחתת חרדות

מחקר יפני בדק את השפעת פטריית הירסיום על חרדות ודיכאונות קלים וגילה כי נטילת תמצית של פטריית היריסיום במשך 4 שבועות הפחיתה באופן משמעותי חרדות, דיכאונות ועצבנות יתר. 

מחקר של היריסיום לשיפור תאי המוח

מחקרים מצאו כי קיימים שני מרכיבים ייחודיים בפטריית היריסיום, המעוררים את הצמיחה של תאי מוח ומשפרים את התפקוד שלו והם: הריצנונים וארינאצינים. המחקרים הראו כי צריכה יומית של הריסיום במשך 4 חודשים, שיפרה את הזיכרון בקרב אנשים שחוו בעיות זיכרון בדרגות שונות. בנוסף, היא מסוגלת למנוע את הנזק הנוירוני הנגרם למוח, ומפחיתה את הסימפטומים של אובדן הזיכרון. 

משפרת זיכרון לקוי

משפרת זיכרון לקוי

מקלה על ליקויים קוגניטיביים

מקלה על ליקויים קוגניטיביים

שיפור חוש השמיעה

שיפור חוש השמיעה

מסייעת במצבי חרדה

מסייעת במצבי חרדה

שיפור מטבוליזם

שיפור מטבוליזם

מסייעת לחדות ומיקוד

מסייעת לחדות ומיקוד

ההיריסיום של מיקוספרינג - משביחים את הטבע

במיקוספרינג אנו דואגים להקפיד על תהליכי גידול המשביחים את צמיחת הפטרייה ללא התערבות של כימיקלים. 

במהלך הגידול אנו מבצעים בדיקות מעבדה ובקרות איכות וכך אנו שומרים על האיכות הגבוהה ביותר של הפטרייה. בין היתר, הבקרה מאפשרת לנו לשלול הימצאות חומרים מזהמים כגון בקטריות וחיידקים. בניגוד לטבע – בו הפטריות יכולות להיות מסוכנות לצריכת אדם בשל פירוק חומרים לא מפוקח שבעקבותיו הן עלולות להכיל רעלים ועוד – תנאי המעבדה והבקרה שלנו מאפשרים לנו לספק פטריות מרפא בעלות מיצוי מקסימלי של חומרים פעילים.

איך צורכים את פטריית היריסיום?

החומרים הפעילים בהיריסיום זמינים לגוף האדם בצורתם הטבעית לעומת פטריות אחרות שבשביל להרוויח את החומרים הפעילים יש להעביר אותם תהליך עיבוד מסויים. פטריית ההיריסיום גם טעימה מאוד, ועל כן ניתן להוסיף אותה כתוספת למזון קר וחם (בבישול) או לשתות אותה בתה.

שאלות נפוצות

ההיריסיום היא פטריה בטוחה לשימוש, ולא ידוע על מחקרים שנעשו על בני אדם שהראו תופעות לוואי ספציפיות. במקרים מסוימים, כתוצאה מהחומרים הפעילים ועבודת הפטרייה על הגוף ניתן להרגיש אי נוחות במערכת העיכול, במקרה כזה מומלץ להפסיק ולהיוועץ ברופא / מטפל.

פטריית ההיריסיום היא פטריה מרשימה, גדולה ולבנה הידועה בסגולותיה הרבים. היא נקראת בארצות המערב ׳רעמת האריה׳ בשל המראה שלה המזכיר את רעמתו הלבנה והפראית של האריה, ומנגד לסינים היא יותר מזכירה ׳ראש של הקוף׳ וכך הם מכנים אותה.

את ההיריסיום ניתן ומומלץ לצרוך בכל שעות היום. בניגוד לפטריות אחרות, אין הכרח לחלוט את ההיריסיום במים רותחים אלא ניתן גם להוסיף אותה לסלטים, תבשילים, מיצים קרים, יוגורט ועוד, או לצרוך את התמצית בצורה ישירה לפה. 

כל אחד יכול לצרוך את פטריית ההיריסיום, אך על מנת להתאים את הטיפול הטוב והמדויק ביותר מומלץ להתייעץ עם מטפל / רופא לפני השימוש. לנשים בהריון, ילדים, או אנשים עם מחלות רקע מומלץ להתייעץ עם רופא. המוצר הינו תוסף תזונה ואינו מחליף תרופה או טיפול המומלץ ע”י רופאים.

שתפו את המאמר

Facebook
WhatsApp
Email

כתבו תגובה

עקבו אחרינו

מאמרים קשורים

חנות היריסיום מוצרי

אזל מהמלאי תמצית היריסיום + מבט מהיר

תמצית היריסיום

30 מ"ל
250.00

רוצים לדעת עוד ולהתנסות בעצמכם? גלו את כל המוצרים שלנו

צרו קשר