0

מהן פטריות מרפא?

פטריות המרפא - הדלק הטבעי והמזין של הגוף

פטריות הנן מזון דל-קלוריות העשיר בחומרים מזינים, שבצריכה יום-יומית ביכולתן לתמוך במגוון צרכים בריאותיים. ישנו שוני בין סוגי הפטריות וקיימים אלפי זנים אשר התגלו על ידי האדם במהלך השנים, וחלקם צברו פופולריות בזכות השימוש הרפואי-ההיסטורי שלהם כמו הקורדיספס, הריישי ועוד.

מהן פטריות מרפא?

פטריות מרפא מכילות ריכוז גבוה של פוליסכרידים ביחס לפטריות אחרות, ויכולות לספק מספר פתרונות למי שצורך אותן באופן עקבי. בניגוד לפטריות המאכל, פטריות המרפא לא רק מזינות (ורובן אף מאוד טעימות) אלא גם מוכחות מחקרית כבעלות סגולות התומכות בבריאות החיסונית, בביראות הלב, ברמות הסוכר בדם ועוד.

זו הסיבה שמיקוספרינג עוסקת בגידול, מחקר ובפיתוח של פטריות מרפא במטרה להפיץ את הבשורה על יכולות הריפוי הטבעיות ,להנגיש את פטריות המרפא ולסייע לכלל האוכלוסייה לחזק את הגוף והנפש ולשפר את איכות החיים במגוון רחב של היבטים.

פטריית קורדיספס

בואו נעשה קצת סדר ובמה הן שונות מפטריות קסם או פטריות קולינריות?

בגלל בשימוש ההסטורי שלהם במשך אלפי שנים, רבים שואלים מהן הפטריות ובמה הן שונות מסוגים אחרים כמו קסם (הזיה) ופטריות מאכל?

כשמדברים על פטריות מרפא, פטריות קסם ופטריות מאכל לרוב יהיו חלק מהדיון.
שיטאקי, פורטובלו ומאיטאקה הן פטריות מאכל ידועות והן חלק ממיני הפטריות הבודדים שניתן לאכול אותן בצורתן הטבעית. פטריות אלו מספקות גם חומר תזונתי עשיר בחלבונים וסיבים שניתן להוסיף לתזונה היומית.

פטריות קסם, לעומת זאת, קצת שונות. הן פטריות תרבותיות המכילות פסילוסיבין– כימיקל הזיה. למרות שמחקרים הוכיחו כי פטריות ההזיה תורמות גם לבריאות הגוף והנפש, הן שונות במהותן מפטריות המרפא, ואף אינן חוקיות במדינות רבות. בהשוואה לפטריות הקסם, התועלות של פטריות המרפא מתבטאות ללא תכונות הזיה, עובדה שהופכת אותן לבטוחות לצריכה כשהן מעובדות כראוי כמובן.

לא רק גנטיקה. מה משפיע על יכולותיהן של פטריות המרפא?

הגנטיקה – כמו בגוף האדם, ה-DNA והמהות של כל פטריה שונה. כך למשל, לא כל פטריות הקורדיספס בעלות יכולות ריפוי, אלא רק זנים ספציפיים שעברו תהליכים בטבע שגרמו להם לפתח יכולות מרפא. במיקוספרינג, אנו עורכים ניסויים ומחקר רב שנים שבאמצעותם אנו משביחים את הזנים האלו בתנאי מעבדה, ממצים וממקסמים אותם.

המזון – יכולות הריפוי של הפטרייה מתחזקות בהתאם למה שהיא ניזונה ממנו בטבע. בחדרי הגידול המבוקרים של מיקוספרינג, אנו נותנים דגש מאוד משמעותי על הזנת הפטריות במזון איכותי על מנת למקסם את יכולות הריפוי הטמונות בהן.
תנאי המחייה – תנאי לחות, טמפרטורה, אור ומשך זמן הגידול אלו תנאים המשפיעים על התהליכים המטבוליים שהפטרייה עוברת. מכיוון שבמיקוספרינג הארכנו את זמן הגידול במעבדה, אנו מאפשרים לפטריות ליצור תהליכים מטבוליים שניוניים של חומרים פעילים והצמיחה האיטית מביאה לאיכות הגבוהה ביותר של הפטרייה.

תנאי המחייה – תנאי לחות, טמפרטורה, אור ומשך זמן הגידול אלו תנאים המשפיעים על התהליכים המטבוליים שהפטרייה עוברת. מכיוון שבמיקוספרינג הארכנו את זמן הגידול במעבדה, אנו מאפשרים לפטריות ליצור תהליכים מטבוליים שניוניים של חומרים פעילים והצמיחה האיטית מביאה לאיכות הגבוהה ביותר של הפטרייה.

קורדיספס

קורדיספס משפרת את החיוניות והסיבולת באופן טבעי על ידי תמיכה בנשימה, אספקת חמצן וסינתזת ATP. זה נובע מעלייה בייצור ATP, המולקולה המספקת אנרגיה ברמה התאית. זה עוזר להגביר את הסיבולת והתאוששות השרירים באופן טבעי. להמשך קריאה >

היריסום

רעמת האריה היא פטריית מרפא התומכת בזיכרון ובביצועי המוח על ידי גירוי הסינתזה של גורם צמיחת העצבים (NGF), חלבון המקדם את הצמיחה והתפקוד התקין של תאי עצב. הריסיום היא גם פטרייה קולינרית שיכולה לתרום לתזונה שלך מגוון רחב של חלבונים, פחמימות ותרכובות ביו-אקטיביות. להמשך קריאה > 

ריישי

פטריית מרפא מעצמת הכוח הזו מכילה כמויות גבוהות של בטא-גלוקנים שעוזרים לתמוך בבריאות החיסון, וכאשר נלקחת באופן עקבי, ריישי יכולה לספק תמיכה לתאי דם לבנים ולקדם איכות שינה טובה יותר. זהו גם אדפטוגן שעוזר לגוף להתמודד טוב יותר עם מתח.   להמשך קריאה > 

טרקי טייל (טרמטס ורסיקולור)

כאחת הפטריות הרפואיות הנחקרות ביותר, זנב הודו שימש בתרבויות מזרחיות רבות כפטריית מרפא המסמלת אריכות ימים ובריאות, התכווננות רוחנית ואינסוף. הפוליסכרידים הטבעיים שלה הם שהציבו את הפטרייה הזו בראש כדי לעזור לתגובה הטבעית של הגוף לדלקת ולתמוך בבריאות החיסונית. קראו עוד> 

שתפו את הקסם

Facebook
WhatsApp
Email

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עקבו אחרינו

מאמרים קשורים

מוצרים קשורים

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.